Úterý, 27 září, 2022
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyCentrální banka potvrdila úroky ve výši 20%, růstu inflace se podle ní...

Centrální banka potvrdila úroky ve výši 20%, růstu inflace se podle ní nedá předejít

Ruská centrální banka na svém pátečním zasedání nezměnila svou měnovou politiku a hlavní úrokovou sazbu ponechala na úrovni 20 procent. Upozornila však na významnou nejistotu, protože ekonomika prochází „strukturální transformací velkého rozsahu“. Informuje o tom portál cnbc.com.

Lidé čekají ve frontě, aby zaplatili své nákupy v obchodním domě Ikea 3. března 2022 v Moskvě. Švédský nábytkářský gigant Ikea oznámil, že v reakci na válku na Ukrajině pozastaví své aktivity v Rusku a Bělorusku. Zasáhne to téměř 15.000 zaměstnanců, 17 obchodů a tři výrobní závody.
Krátce poté, co ruská armáda napadla Ukrajinu, ruská centrální banka více než zdvojnásobila svou klíčovou úrokovou sazbu z 9,5 procenta na 20 procent ve snaze podpořit padající měnu a zmírnit vliv tvrdých zahraničních sankcí. „Ruská ekonomika vstupuje do fáze rozsáhlé strukturální transformace, která bude doprovázena dočasným, ale nezbytným obdobím zvýšené inflace,“ uvedla banka v pátečním prohlášení.

Vláda bere byznys firmám z Ruska. Oligarchů však ochrání díra v zákoně
Přestože rozhodnutí ruské centrální banky o potvrzení úroků se očekávalo, její prohlášení naznačuje, jak nyní posuzuje ekonomický výhled Ruska. William Jackson, hlavní ekonom pro nové tržní hospodářství ve společnosti Capital Economics, předpokládá, že „ruská centrální banka očekává, že přesměrování ruské vlády k soběstačnosti a izolacionismu je něco, co bude trvat dlouhé období“.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články