Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJak chránit nábytek z teakového dřeva před stárnutím

Jak chránit nábytek z teakového dřeva před stárnutím

Uvažujete nad koupí zahradního nábytku? Jednoznačně nejlepší volbou je nábytek z teakového dřeva. Tento nábytek je určen pro každého, kdo touží po spojení luxusního vzhledu a jedinečných vlastností. Teakový zahradní nábytek je přesně takový – jedinečný a esteticky dokonalý. Nábytek z teaku vám při správné ochraně a údržbě vydrží dlouhá léta.

Seznamte se s jedničkou mezi zahradním nábytkem
Teakové dřevo je původem z Indonésie. Stromy, ze kterých se těží dorůstají výšky 40 metrů. Z teakového dřeva se vyrábí především exteriérový zahradní nábytek. Proč je teakové dřevo preferováno výrobci zahradního nábytku? Je to kvůli jeho vlastnostem, které jej přímo předurčují být jedničkou na trhu.

Ušlechtilé a odolné dřevo
Zahradní stoly, židle, lavičky, pohovky nebo závěsná houpací křesla z teaku působí robustně, pevně a ušlechtile. Barva tohoto dřeva je hnědá s medovými odlesky, působením UV záření získává šedou patinu. Teakové dřevo je velmi pevné a odolné vůči výkyvům počasí. Jeho výhodou je, že jej dokonce ani během zimy nemusíte schovávat dovnitř, stačí jej překrýt ochrannou plachtou. Zahradnímu nábytku z teaku nedělají problém nízké a ani vysoké teploty, déšť, sníh či vítr.

Hmyz a škůdci nemají šanci
Díky vysokému obsahu olejů a pryskyřice nechutná teakové dřevo škůdcům, neláká žádný hmyz. Ani po letech se neudělá na teakovém dřevě plíseň, nevznikají na něm pukliny a nepráchniví. Zahradní stoly ze dřeva je často třeba chránit ubrusem při stolování. U teakového nábytku se nemusíte bát malých nehod. Při takovém znečištění stačí povrch přetřít mýdlovou vodou a nechat vysušit.

Chraňte teakový nábytek před stárnutím
Teakový nábytek nemusíte nijak speciálně ošetřovat. Pokud pár měsíců či let zapomenete na jeho naolejování, nic se nestane. K jediné změně přijde v barevném odstínu, který může přejít do šedo-stříbrné barvy. Tato změna se děje pod vlivem UV záření a vlhkosti. Teakové dřevo ovšem nezmění své vlastnosti. V případě, že chcete předejít změně barvy, před letní sezónou ošetřete dřevo teakovým olejem. Prvním krokem je však obroušení povrchu brusným papírem a očištění drobných pilin vlhkým hadříkem. Dřevo nechte proschnout. Nikdy nenanášejte na dřevo více než jednu vrstvu oleje. Příliš mnoho oleje může dřevo zapařit a vyvolat plesnivení. Po nanesení oleje na kompletní plochu dřeva nechte nábytek vyschnout 24 hodin. Někdy se můžete setkat s teakovým nábytkem, který je vyroben z recyklovaného teaku. Také recyklovaný teak má stejné vlastnosti jako klasický. Jiný je jen postup při jeho ošetření. Nemůžete jej brousit papírem, ale jemně jej vyčistěte tlakovým čističem při dodržení větší vzdálenosti s nejmenším tlakem. Na vyčištěný povrch naneste olej, který je třeba nechat schnout minimálně dva dny.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články