Úterý, 27 září, 2022
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyProplatila by vám pojišťovna válečné škody? Ne, protože by byly astronomické

Proplatila by vám pojišťovna válečné škody? Ne, protože by byly astronomické

Slovenská kancelář pojistitelů (SKP), jejímiž členy jsou pojišťovny poskytující povinné smluvní pojištění na Slovensku, se částečně snaží pomoci řešit krizovou situaci ukrajinských uprchlíků při přechodu hranic motorovými vozidly.

Brit Hall, který je dopisovatelem Fox News zaměřeným na ministerstvo zahraničních věcí, utrpěl zranění, když „sbíral informace u Kyjeva“, napsala televize.
Jako každá válka, i tato na Ukrajině přináší podle České asociace pojišťoven obrovské, nevyčíslitelné majetkové a lidské ztráty. I když základní podstatou pojišťovací činnosti je přebírat na základě pojistné smlouvy rizika od osob ohrožených stejným nebo podobným rizikem, válečná rizika nelze podle asociace pokrýt pojištěním. Jejich výsledkem jsou totiž takové astronomické škody, které nedokáže unést nejen jednotlivec, ale ani podnik a často ani jeden stát. A tedy ani jakákoli pojišťovna. Proto jsou válečné škody, tzn. události způsobené v příčinné souvislosti s válkou, invazí, občanskou válkou, vzpourou, revolucí, povstáním a stávkami na celém světě vyloučeny z pojistného krytí.

Vláda bere byznys firmám z Ruska. Oligarchů však ochrání díra v zákoně
Slovenská kancelář pojistitelů (SKP), jejímiž členy jsou pojišťovny poskytující povinné smluvní pojištění na Slovensku, se částečně snaží pomoci řešit krizovou situaci ukrajinských uprchlíků při přechodu hranic motorovými vozidly. Vydala veřejný příslib, že škody na území České republiky, které způsobí do 31. března 2022 vozidla registrovaná na Ukrajině, bude hradit z pojistného garančního fondu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články