Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJíme s vášní: V každé domácnosti nesmí chybět „jídelní část“. Jak by...

Jíme s vášní: V každé domácnosti nesmí chybět „jídelní část“. Jak by měla vypadat?

Jídlo je jedinečnou příležitostí, při které se potýká celá rodina. Některé domácnosti si osvojily tento zvyk na denní bázi, jiné se sejdou za jídelním stolem při večeři nebo alespoň při nějaké významné rodinné události. Je velmi důležité vytvořit si doma příjemný prostor, kde se budete rádi potkávat.

Současné trendy jídelnám navracejí jejich význam, své místo „jídelna“ nachází iv menších prostorách. I takový jídelní kout může vypadat reprezentativně, stačí vsadíte-li na vhodné prvky a nábytek, který prostoru dodá šmrnc.

Jak vybrat nábytek do jídelny?
Kromě velikosti místnosti hraje roli počet členů rodiny, ale i čas, který u jídelního stolu trávíte. Nikdy nešetřete například na pohodlných jídelních židlích. Jejich design je podstatný, hraje důležitou roli a ve velké míře ovlivňuje vzhled celého prostoru. Jinak řečeno, výběr správných židlí je zásadní. Dnes najdete jídelní židle v mnoha poutavých designech za skvělé ceny, v různých materiálových provedeních a stylech. Zejména čalouněné kousky v sofistikovaných barvách jsou zásahem do černého. Nebo byste raději vsadili na efektní čalouněné jídelní křeslo v jehličnanové barvě?

Vydařený design stolu i židlí potěší každé oko
Do menších prostor se hodí lehký a vzdušný nábytek. Pozor na těžké masivní stoly, které sice působí nádherně, ale současně zabírají velké množství místa. Řešením jsou sklápěcí nebo skládací stoly, které šetří místo. Další možnosti nabízí rohové jídelní sety, případně bar s barovými jídelními židlemi. Velice populární jsou kuchyňské ostrůvky.

Nezapomeňte na stylové osvětlení
Každému společnému jídlu dodá speciální atmosféru. V posledních letech jsou trendy závěsná svítidla. Nad menším stolem stačí jedno, máte-li větší stůl, klidně prostoru dopřejte více světelných zdrojů vedle sebe ve stejné nebo různé výšce.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články