Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeFinancePotřebuji půjčit jen 10.000 Korun. Kam se obrátit?

Potřebuji půjčit jen 10.000 Korun. Kam se obrátit?

Přemýšlíte, kde vzít na rozbitou pračku? Potřebujete rychle sehnat peníze, než vám přijde výplata? Tápete, kde peníze rychle sehnat? Každý se v takové situaci může ocitnout. Existuje více variant, jak tuto situaci vyřešit.

Poproste blízké

Nelíbí se vám půjčování od bank či jiných úvěrových společností? Zkuste se poptat rodiny nebo známých, jestli by vám na nějakou dobu nemohli pomoct. Dejte si ale pozor a dobře se spolu domluvte, kdy a jakým způsobem peníze vrátíte, ať si kvůli nedorozumění nezničíte dobré vztahy.

Zřiďte si kontokorent

Při půjčování nižších částek může být dobrou variantou kontokorent. Pokud máte na svém účtu obraty, nahlédněte do svého internetového bankovnictví. Některé banky vám zobrazí nabídku předschválených úvěrů. Kontokorent bývá často mezi nimi. Pokud ne, zajděte na pobočku a zeptejte se na vaše možnosti. Kontokorent je v podstatě povolené přečerpání účtu.

Nezáleží, na co peníze potřebujete, využít je můžete na cokoli. I když jsou zde vyšší úroky, účtují se pouze z vyčerpané částky. Jestliže tedy kontokorent zrovna nevyužíváte, nic za něj neplatíte. Velkou výhodou je, že i po splacení máte peníze stále k dispozici pro „strýčka příhodu“.

Nejsou stanoveny pravidelné splátky, ale částku většinou nejpozději do roka musíte dorovnat. Pozor na poplatky, vždy si před podpisem dobře přečtěte smlouvu.

Zkuste malé a rychlé půjčky

S nečekanými výdaji klientů banky i nebankovní organizace počítají. Proto nabízejí tzv. malé nebo rychlé půjčky. V dnešní internetové době je už téměř samozřejmostí vyřízení online. Můžete ale také navštívit pobočku nebo zažádat o půjčku po telefonu. Rychlým a jednoduchým řešením pro vás může být nebankovní půjčka, tu lze často získat snadněji než bankovní.

Půjčka v hotovosti je také řešením

Ano, i tato možnost existuje a je stále více vyhledávaná. Důvodů pro hotovostní výplatu je mnoho. Někdo nemá rád bezhotovostní transakce, jiný nemá přístup k účtu apod.

Jakým způsobem si peníze převzít? Na pobočce, od obchodního zástupce, který přijede na smluvené místo (třeba až k vám domů), nebo na platebním terminále v trafikách. A nemusíte se bát, že byste na peníze čekali dlouho, výplata zpravidla probíhá rychle.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články