Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJak čistit textilní sedací soupravu?

Jak čistit textilní sedací soupravu?

Máte doma hřejivou látkovou sedačku? Výrazné skvrny jsou zřejmě vaším nepřítelem, stejně jako namáhavé čištění. V článku naleznete tipy, jak textilní sedací soupravu jednoduše vyčistit například pomocí babských receptů. Nejdůležitější je jednat co nejrychleji a nenechat tekutinu zaschnout.

Skvrny na látkovém gauči
Jednejte rychle. Jakmile se na sedačce objeví flek, vyčistěte jej co nejdříve. Je to důležité zejména proto, aby neprosákl i do vnitřní výplně. Prosáknutí vám na čištění pohovky jen zbytečně přidá.

Před použitím jakéhokoli čisticího prostředku se nejprve přesvědčte o tom, že jej na svou sedací soupravu můžete použít. Od výrobce vašeho gauče se dozvíte, které čističe ji mohou poškodit.

Sedací soupravy lze čistit:
prostředky na bázi vody
rozpouštědly a čistícími prostředky na bázi vody
rozpouštědly = chemikáliemi
Co a jak ze sedačky vyčistíte?
vajíčko, bláto, krev a moč odstraníte studenou vodou, kterou můžete podle potřeby zředit šamponem, vyhněte se horké vodě
mléko, káva, inkoust, rtěnka, parfém, jídlo vyčistí vlažný roztok šamponu a vody, pokud flek po vyschnutí nezmizí, použijte čistič skvrn
nápoje a šťávy nenechte zaschnout, hned je očistěte roztokem vlažné vody se šamponem
barvu, olej, fix či lak na nehty odstraníte chemickými rozpouštědly: benzínem, lihem, nebo běžnými kapalinami na odstraňování skvrn
Postup při čištění sedací soupravy
K odstraňování nečistot z látkové sedačky používejte kartáč s přírodními štětinami. Výhodou textilního povrchu je, že jej můžete vysát, čímž z něj dostanete prach a mrňousky. Lépe tak odhalíte nepříjemně skvrny.

Tip: Jak vyčistit koberec a skvrny?

Zachrání vás i babské recepty
Jedlá soda není jen k pečení, ale také k čištění. Například sedaček. Sodu rozsypte po celé sedací soupravě. Odstraníte tím zápach a uvolníte skvrny.

Pokud potřebujete vyčistit zaschlý flek, pomůže vám roztok sody s vodou. Naneste jej na zašpiněné místo, nechte 15 až 20 minut působit.

Pohovku osušte utěrkou a nechte přes noc řádně vyschnout.

A máme pro vás ještě jeden trik! Když svou sedací soupravu opravdu zbožňujete, přikryjte ji stylovými dekami ve vaší oblíbené barvě.

Toužíte po kvalitní pohovce? Naklikejte své preference do vyhledávače nábytku a interiérových doplňků Biano.sk a vyberte z tisíců sedacích souprav na jednom místě.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články