Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodySouboj HotspotShield Free versus Avast SecureLine VPN: Jakou VPN zvolit?

Souboj HotspotShield Free versus Avast SecureLine VPN: Jakou VPN zvolit?

Jaká VPN nabízí více funkcí, HotspotShield Free, nebo bude lepší Avast VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, přičemž výsledek srovnání je 6,8/10 vs 6,8/10.

Rychlost stahování a nahrávání HotspotShield Free : Avast SecureLine VPN, kdo vyhrál?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Hotspot Shield Free VPN a Avast.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 85 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 92 Mb/s. HotSpot Shield Free VPN tak byla o 7 Mb/s pomalejší než Avast SecureLine.

Naměřený upload Hotspot Shield Free VPN je 10 Mb/s. Avast SecureLine v průměru dosahovala 68 Mb/s, je tedy o 58 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 140 ms. Konkurenční Avast SecureLine jsme naměřili v průměru 11 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže HotspotShield Free je o 129 ms horší.

Skóre po první disciplíně HotspotShield Free vs. Avast SecureLine VPN tak je 6 /10 – 8/10.

Zvládá HotSpot Shield Free VPN obejít ochranu Netflixu?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Hotspot Shield Free VPN to nedokáže. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Avast VPN Netflix odblokovat zvládá.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, Avast VPN takovou schopnost zahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube nabízí.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a BitTorrent. Např. HotspotShield Free poskytuje ochranu DNS a Avast SecureLine VPN zase nabízí whitelist.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 6 /10 vs. 7/10.

Jak obstojí HotspotShield Free v nabídce zemí a serverů?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, Hotspot Shield Free VPN má 1 serverů, v aplikaci Avast VPN jsme se dopočítali 700 serverů. První z dua tak má o 699 méně .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Avast VPN dosáhl počtu 34. Druhá VPN má 1, o 33 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých HotSpot Shield Free VPN připojí 1. Avast dokáže současně připojit 10 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlevnější VPN.

Které platformy zvládá HotSpot Shield Free VPN a které umí Avast SecureLine?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Hotspot Shield Free VPN podporuje platformu Android a připojí operační systém iOS. Avast operační systém iOS pokrývá, telefony a tablety s Androidem standardně dokáže chránit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, HotSpot Shield Free VPN byla založena v USA. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Česku.

Program HotspotShield Free není v českém překladu, Avast VPN česky umí.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla HotspotShield Free výsledku 2/10, Avast SecureLine VPN si nese hodnocení 9/10.

Srovnání ceny HotspotShield Free versus Avast SecureLine

Avast VPN lze předplatit od 70 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat zdarma. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 10/10 pro první z porovnávaných VPN a 5 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články