Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyPlazmový hořák: Dělení materiálů s vysokou kvalitou řezu

Plazmový hořák: Dělení materiálů s vysokou kvalitou řezu

Plazmový hořák v kombinaci s plazmovým zdrojem pro ruční řezání umožňuje rychlé a efektivní dělení materiálů. Řez je přitom přesný a má vysokou kvalitu. Nabídka plazmových řezaček je široká, a nejen pro hobby využití snadno najdete to pravé.

Plazmový hořák

Plazmový hořák je zařízením, ve kterém vzniká plazma, která umožňuje dělení materiálů. U plazmové řezačky vzniká elektrický oblouk mezi vnější a vnitřní elektrodou. Z hořáku vychází plazma, která má velmi vysokou teplotu a rychlost. Právě to zajišťuje rychlé a přesné řezání materiálů. Plazma dosahuje teploty až 20 tisíc stupňů Celsia a rychlosti zhruba 2300 metrů za vteřinu. Ve srovnání s jinými metodami je tak opravdu rychlá a spolehlivá.

Plasmový hořák

Plasmový hořák můžete využít při dělení různých materiálů, je totiž univerzální. S metodou přeneseného oblouku lze řezat všechny vodivé materiály. S nastavením bez přeneseného oblouku lze pak bez problému dělit i nevodivé materiály. Plazmová řezačka je nejčastěji využívána pro řezání kovových materiálů, přičemž si poradí i s vysokolegovanou ocelí a hliníkem. Kvalita materiálu navíc není důležitá, povrch může být porušený či třeba lakovaný a na proces řezání to má pouze minimální vliv.

Elektroda pro plasmový hořák

Velmi důležitou součástí je elektroda pro plasmový hořák. Hořák obsahuje řadu dalších součástek. Je náchylný na nečistoty a při práci je proto třeba dbát na vhodné podmínky. Nejenže je vhodné udržovat ho v čistotě, ale důležitá je také kvalita vzduchu. Ten by měl být bez obsahu olejových par a vlhkosti. To lze jednoduše zařídit speciálním filtrem, který lze umístit na kompresor. I přesto je však třeba počítat s tím, že jednou za čas je třeba vnitřní součástky hořáku vyměnit za nové.

Při výběru plazmové řezačky se řiďte dle toho, jak dostupné jsou náhradní díly. U běžně dostupných řezaček není problémem sehnat součástky, a přitom jsou pro hobby využití zcela dostačující.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články